Miłosne, wierszyki, życzenia miłosne

Czujesz, że trawi Cię wewnętrzny ból. Nie ukrywaj go w sobie. Porozmawiaj o swoim problemie z przyjacielem, porady dla zranionych serc,
przyjaciółką, czy z kimś bliskim. Gdy swoje wewnętrzne bóle wylejesz z siebie, będzie Ci lżej, a osoba, której się zwierzysz z pewnością Cię wspomożę.

W tym trudnym dla Ciebie momencie postaraj się zapomnieć o tym co złe. Myśl tylko o rzeczach przyjemnych. O lodach pistacjowych lub waniliowych. O torcie orzechowym lub czekoladowym. O wycieczce do Egiptu. O... o tym co właśnie dla Ciebie jest rzeczą najprzyjemniej najprzyjemniejszą.

Nie siedź w domu! Nie zamykaj się w pokoju z zasuniętymi żaluzjami. Wyjdź na spacer do parku, na rower. Wybiegnij na poranny jogging, pójdź do fitness klubu, na basen, czy do sauny. Wsiądź na rower i wybierz się do lasu. Po prostu zmęcz się! Tak po prostu zmęcz się by zapomnieć!

Wypłacz się w poduszkę! Nic tak dobrze nie robi, jak wyrzucenie swoich złych emocji właśnie przez łzy. Rycz, szlochaj i łkaj!

Ludzie są różni. Niektórym w problemach pomaga wypłakanie się, samotne czy też komuś w rękaw. Innym pomaga wykrzyczenie negatywnych emocji. Spróbuj, co pomaga Tobie i wykrzycz swój ból! Tak po prostu, tak naturalnie - byleby głośno!

Dawno nie objadłeś(-aś) się słodyczy? Zrób to teraz! Dawno nie objadłeś(-aś) się lodami? Zrób to teraz! Podaruj sobie niesamowicie dużą "odrobinę" czegoś wspaniałego, czegoś co sprawi Ci niesamowitą przyjemność. Oczywiście, jeśli obżarstwo nie jest dla Ciebie czymś przyjemnym, po prostu zajmij się tym, co lubisz robić najbardziej.

Jeśli jesteś przekonany(-a), że to wszystko co się wydarzyło to Twoja wina - natychmiast przestań tak myśleć! Jeśli będziesz rozpamiętywać swoje problemy bardzo trudno będzie Ci o nich zapomnieć. Zwal całą winę na drugą osobę! Zrób to i zacznij myśleć bardziej pozytywnie :)

Podstawowa sprawa by "dobrze zapomnieć" o byłym, czy byłej, to... nie myśleć o nim, o niej. Bądź zajęty(-a)! Staraj się ciągle coś robić. Jeśli masz zaległą pracę do zrobienia - zrób ją właśnie teraz. Jeśli masz do zrobienia porządki w domu - zakasaj rękawy i do pracy. Nie pozwól, by ponure myśli Ci dopadały. Staraj się ciągle coś robić. Będąc aktywnym(-ną) nie będziesz miał(-a) czasu na myślenie o tym co było, a o to właśnie chodzi!

Pamiętaj, czas leczy rany... czym więcej czasu upłynęło od Twojego rozstania, tym będziesz z innej perspektywy spoglądać na to, co było. Niech ten czas spokojnie przepłynie Ci przez palce... Ktoś kiedyś powiedział, że nie można dwa razy wejść do tej samej rzeki - pozwól tej rzece przepłynąć obok Ciebie...

Za brzmi trochę dziwnie, gdy ktoś jest załamany i ma pęknięte serce, ale... Uśmiechnij się do siebie i pomyśl o sobie jak najbardziej pozytywnie. Uśmiech jest najlepszym balsamem dla Twojej duszy. Poprawi Ci nastrój. Doda nowej energii. Uśmiechaj się więc ciągle. Podnieś spuszczoną głowę. Spójrz prosto w słońce. Jutro też będzie dzień, na pewno lepszy niż dzisiaj.